środa, 8 lipca 2009

Age of Steam – egzemplarz tak stary, że się grać nie da…

Age of Steram to świetna gra, po 2 partiach jestem nią zauroczony. Szkoda tylko że cena nowego wydania to około 180zł. Co innego jak się jest posiadaczem Transport Tycoon w wersji niemieckiej, które kosztowało niecałe 100 zł a pod względem elementów w dużym stopniu pokrywa się z AoS. Miałem zatem żetony torów, lokomotywy, woreczek z kostkami w odpowiednim kolorze, a nawet pieniądze. Brakowało mi tylko mapy (czyli scenariusza podstawowego), dwóch kart z torem punktacji, akcjami, rynkiem dóbr itp., oraz takich detali jak kilka dodatkowych miast (tych oznaczanych literami).
Poniżej możecie zobaczyć efekt mojej pracy, czyli karty w stylu vintage. Co ciekawe, po wysłaniu obu grafik na BGG do działu z AoS odpowiedź była odmowna, a za powód w 90 % uznano że grafika jest… zniszczona. Dla mnie to oczywiście powód do dumy.


A tutaj mapa. Musiałem zrobić ją na nowo ponieważ oryginał w zasobach BGG nie ma zbyt dobrej rozdzielczości. Na dodatek będę musiał ją dopasować do formatu żetonów z TT, które są nieco mniejsze od tych z AoS. Robiąc mapę nie starałem się o stworzenie nowego designu. W zasadzie jest ona nieomal przerysowana, może tylko niewiele, w moim odczuciu, ładniejsza od oryginału.

6 komentarzy:

Russ Williams pisze...

Awesome! I like the old antique/retro look of the information mats (kind of like the cool look of Cavum components), and it's very good that the shares and links numbers are at the bottom of their boxes (so they're more visible with player disks in the boxes) as we talked about.

I would make the -2, -4, -6 etc sections of the income track more clearly visible and distinguishable, with increasingly dark background colors or something like the original published version. The light gray outlines around your sections aren't enough for me to quickly see the sections.

And make the 14 and 25 income fully visible instead of the folded or torn corner effect.

Also it looks like you may have misspelled "advantage"...?

Fix these, then I will print and use these mats. :)

Piotro pisze...

Z bgg (http://www.boardgamegeek.com/images/thing/4098) można już pobrać. Poprawiłem to o czym pisał Russ - pola o innej redukcji wpływów różnią się kolorem - nie wygląda już tak czytsto, ale za to jest bardziej czytelnie. Zagięte rogi zostawiłem - podobają mi się ;)

lisov pisze...

świetny klimat, zagramy w to następnym razem?

Piotro pisze...

Pewnie że tak ;)
Tylko to dość ciężkamwe i flustrujące. Jakby powiedział ten pan z góry: That game hates you! ;)

Unknown pisze...

Na prawdę świetnie zrobione plansze, gratuluję pomysłu i wykonania.
Jednak jest mały błąd na tych planszach. Prawa część miast, które można ułożyć wykorzystując urbanizację jest oznaczona jako E, F, G, H. Natomiast na Twojej planszy jako A, B, C, D. Czy jest to celowe, czy może jednak pomyłka?

Piotro pisze...

Jak najbardziej pomyłka ;/
Cieszę się że się podoba ;)